FrmJR ! En Junior Site
Turna Kuşları Yeolpls

FrmJR Üyesi Olmak İçin Tıkla!

FrmJR ! En Junior Site
Turna Kuşları Yeolpls

FrmJR Üyesi Olmak İçin Tıkla!

FrmJR ! En Junior Site
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FrmJR ! En Junior Site

FrmJR Forumların En Junioruna Hoşgeldiniz..!

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Turna Kuşları

YazarMesaj
AtaBey
Admin
Admin
AtaBey

<b>Uyarı</b> Uyarı : Uyarı Yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 897
<b>Puan</b> Puan : 2178
<b>Başarı Puanı</b> Başarı Puanı : 7
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 17/10/09
<b>Nerden</b> Nerden : Edirne
<b>Lakap</b> Lakap : AtaBey
<b>Takım</b> Takım : Galatasaray

Turna Kuşları Empty
MesajKonu: Turna Kuşları   Turna Kuşları Icon_minitimeÇarş. 11 Kas. - 23:51

Bundan yıllar önce ülkelerin birinde bir çift varmış. Bu çift birbirini ölesiye seviyormuş Birgün beraber otururken genç kız eğer ben ölürsem evleneceğin kadınnın özellikleri şöyle böyle olsun diye başlamış o sırada delikanlı onların sözünü kesmiş ve demiş ki "Ölüm bizi ayırsada ,dünya dursada ,yıldızlar ay kaybolsada , güneş yok olsada ben senden vazgeçmem " demiş. Günün birinde bu iki aşık evlenmişler ve damat gelina Dünyada ki en değerli gerdanlığı yaptırmış.Kadın o gerdanlığı hiç çıkarmamış . Yıllar geçmiş ve birgün adam eve dönerken çok hoş bir bayan görmüş ve gün geçtikçe ona aşık olmuş ve birgün o bayanı almış eve detirmiş o kadın kapıyı açmış onları öyle karşısında görünce dayanamamış ve o an öyle bi dua etmişki " Tanrım beni bu durumdan şimdi kurtar ben dayanamıyorum yerin dibine giriyim birşey olsun beni kurtar" demiş ve o anda bir melek onu duymuş ve aşık kadın birden turna kuşuna dönmüş . Turna kuşlarının en önemli özelliği ise onların hayatları boyunca sadece bir tane eşi olur ve eşi ölen turna kuşu da intahar eder ve boyunlarında gerdanlık gibi bir siyaklık vardır
https://frmjr.yetkin-forum.com

Turna Kuşları
1 sayfadaki 1 sayfası